Grzegorz Dydkowski
telefon   +48 322577531

» Wydział Ekonomii
» Katedra Transportu

• transport, logistyka, systemy informatyczne w transporcie, zarządzanie publiczne,

Absolwent Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach (1981), Uniwersytetu w Żylinie (Słowacja), inżynier i ekonomista, doktor oraz doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracę naukową łączy z praktyką, w latach 1988 – 1992 projektant systemów transportowych w Biurze Studiów i Projektów Komunikacji w Katowicach, od 1992 roku praca w Komunikacyjnym Związku Komunalnym GOP. Specjalizuje się w ekonomicznych zagadnieniach transportu, logistyce, systemach informatycznych oraz funkcjonowaniu sektora publicznego. Autor wielu publikacji w Polsce i poza granicami.