Grzegorz Głód

» Wydział Ekonomii
» Katedra Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego

• konkurencyjność przedsiębiorstw controlling,
  • przedsiębiorczość w sektorze publicznym,
  • zarządzanie w ochronie zdrowia,
  • zarządzanie zmianą.

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Ukończył Wydział Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Specjalizuje się w badaniach na temat konkurencyjności przedsiębiorstw, zarządzaniu w sektorze publicznym oraz narzędziach menedżerskich, w tym w szczególności z zakresu controllingu. Posiada doświadczenie praktyczne w doradztwie i zarządzaniu, w szczególności w jednostkach ochrony zdrowia i sektorze energetycznym. Obecnie adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz doradca biznesowy współpracujący z organizacjami sektora publicznego i prywatnego. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu zarządzania. Od września 2016 roku pełni funkcję Prodziekana Wydziału Ekonomii ds. Edukacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Informacja o zainteresowaniach badawczych: Specjalizuje się w badaniach na temat konkurencyjności przedsiębiorstw, zarządzaniu w sektorze publicznym oraz narzędziach menedżerskich, w tym w szczególności z zakresu controllingu. Posiada doświadczenie praktyczne w doradztwie i zarządzaniu, w szczególności w jednostkach ochrony zdrowia i sektorze energetycznym.