Justyna Matysiewicz

• Marketing usług
  • Marketing usług profesjonalnych
  • Strategie promocji

Justyna Matysiewicz pracuje jako adiunkt w Katedrze Polityki Rynkowej i Zarządzania Marketingowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach od roku 1995. Jej głównym obszarem zainteresowań naukowych jest tematyka związana z zarządzaniem marketingowym w usługach, w szczególności usługach profesjonalnych. Zrealizowała 15 projektów naukowo-badawczych, a także współuczestniczyła w realizacji 9 projektów charakterze międzynarodowym. Aktywnie poszerza dorobek naukowych, który obecnie obejmuje ponad 80 opublikowanych prac (w kraju i zagranicą). Uczestniczy także w rozwoju dydaktycznym uczelni, jest współautorem wniosku i zastępca kierownika projektu typu LLP Erasmus Intensive Programme – NetAware “InterNET advanced promotional tools application for increasing AWAREness of social exclusions movement” 2011 i 2012, a także współ-opiekunem studenckiego koła naukowego AwareNet Club. Jednym z jego głównych celów jest pogłębianie wiedzy teoretycznej i praktycznej studentów w zakresie marketingu międzynarodowego, m.in. poprzez udział w międzynarodowych projektach dydaktycznych i warsztatach w przedsiębiorstwach.