Jacek Szołtysek

• logistyka
  • logistyka miejska
  • logistyka społeczna
  • logistyka w akcjach humanitarnych
  • logistyka w sytuacjach kryzysowych
  • transport
  • zarządzanie logistyczne

Jacek Szołtysek – kierownik Samodzielnego Zakładu Logistyki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Swoje zainteresowania naukowe skupia przede wszystkim na logistyce miasta (autor pierwszych w Polsce prac z tej dziedziny wiedzy), logistyce zwrotnej, oraz nowych obszarach stosowania logistyki – logistyce społecznej (również autor pierwszych prac w Polsce z tej dziedziny) a w jej ramach – na logistyce w akcjach humanitarnych, sporcie, krwiodawstwie czy ochronie zdrowia. Autor ponad 210 publikacji w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim, w tym 4 książek. Swoje prace prezentował na wielu konferencjach krajowych i zagranicznych. Uczestniczył w seminariach organizowanych przez Parlament Europejski poświęconych miastom. Jest autorem foresightu rozwojowego województwa opolskiego dotyczącego transport (2008 r.), współuczestniczył we wdrażaniu projektów logistyki miasta w Krakowie organizowanych w ramach projektu unijnego Civitas II.