Krzysztof Gajdka

» Katedra Dziennikarstwa Ekonomicznego i Nowych Mediów

• nauki filologiczne
  • nauki o mediach
  • nauki o poznaniu i komunikacji społecznej

Prof. UE dr hab. Krzysztof Gajdka (ur. 1968), absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora, University of Central Lancashire (Preston, Wielka Brytania - studia Master of Business Administration, ukończone ze specjalnością public relations), University of Minnesota (Minneapolis, USA - studia w dziedzinie polityki samorządowej w Hubert H. Humphrey Institute of Public Affairs, współfinansowane przez United States Agency for International Development), Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, Univerzity Jana Amosa Komenskeho v Bratislave (Studia Academica Slovaca). Autor licznych artykułów naukowych (w publikacjach pokonferencyjnych) na temat public relations i samorządu. Książki: "Rzecznicy prasowi a public relations"(red. wspólnie z J. Legomską), "Rzecznictwo prasowe. Teoria - praktyka - konteksty" (redakcja wspólnie ze Zbigniewem Widerą), "Lokalne specjały kulinarne jako element strategii promocyjnej regionów" (red. wspólnie z Z. Widerą), "Literatura, propaganda, służba. Ludzie pióra w otoczeniu Radziwiłłów birżańskich w pierwszej połowie XVII wieku" (autor). Niebawem ukażą się książki autorskie: "Rzecznik prasowy w otoczeniu mediów" (Wydawnictwo UNIVERSITAS, Kraków) "Między improwizacją a strategią. Samorządowa kampania wyborcza w roku 2010" (Wydawnictwo Adam Marszałek w Toruniu). W przygotowaniu książki na temat historii prasy ekonomicznej w Polsce oraz mediów polskiej diaspory w krajach dawnego Związku Radzieckiego.

Informacja o zainteresowaniach badawczych: dzieje prasy polskiej, > historia literatury dawnej Polski, public relations, komunikacja > społeczna, marketing polityczny