Maciej Mitręga
telefon   +48 32 / 257 75

» Wydział Informatyki i Komunikacji
» Katedra Informatyki

• marketing relacji, CRM – zarządzania relacjami z kientami, sieci międzyorganizacyjne i zdolności sieciowe, zarządzanie relacjami B2B, alianse, metodyka badań naukowych w marketingu

Dotychczasowe prace naukowe dotyczyły głównie istoty relacji i zarządzania relacjami z kontrahentami w różnych przekrojach sektorowych i instytucjonalnych. W ostatnich latach obszar zainteresowań badawczych uległ rozszerzeniu i można do niego zaliczyć:

Networking biznesowy i sieci B2B,

Networking akademicki,

Marketing relacji (B2B i B2C),

Zdolności sieciowe i alianse strategiczne,

Marketing w mediach elektronicznych.

Doktoranci M. Mitręgi prowadzą badania naukowe w takich obszarach jak: strategie proinnowacyjne i współtworzenie wartości z klientami, prosumpcja, programy lojalnościowe, advergaming, zarządzanie konfliktem w relacjach z klientami, marketing relacji na rynku usług zdrowotnych.

W dorobku prof. M. Mitręgi znalazło się kilkadziesiąt badań i ekspertyz zrealizowanych dla przedsiębiorców. Prof. M. Mitręga jest członkiem jury konkursowego przyznającego nagrody dla innowacyjnych przedsiębiorstw w ramach programu "Przedsiębiorstwo Przyszłości" realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Z częścią uzyskanych rekomendacji/opinii biznesowych można zapoznać się korzystając z linku: http://www.maciejmitrega.pl/index.php/opinie