Martyna Wronka
telefon   +48 32 257 7367

» Wydział Ekonomii
» Katedra Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego

• Przedsiębiorczość społeczna Nowoczesne metody zarządzania organizacjami Zarządzanie w jednostkach ochrony zdrowia Innowacyjność i procesy innowacyjne w organizacjach Mentoring i coaching

Karierę zawodową rozpoczęła na Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach). Ekonomista, politolog, doradca zawodowy i mentor akademicki. Zawodowo związana również z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka międzynarodowych projektów takich jak Erasmus, Leonardo da Vinci, Euroweek czy International Project Week. Brała udział w wielu stażach i wizytach studyjnych, m.in. w University of Manchester, Wielka Brytania; La Sapienza University, Rzym; University of Rishon LeZion, Izrael czy Fachhochschule Nordhausen, Niemcy. Niezależnie od pracy uniwersyteckiej aktywnie współpracuje jako trener i doradca zawodowy z Fundacją Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia, Pracownią Szkoleniowo Doradczą HRC, a także PKPP Lewiatan. Prowadzi prace badawcze i eksperckie z zarządzania i przedsiębiorczości (m.in. grant badawczy MNiSW, grant rektorski, Młodzi Naukowcy, potencjał badawczy Katedry) oraz prace przygotowawcze i realizacyjne przy wielu projektach (m.in. 4.1.1 PO KL; 2.2.1 POKL; 6.2 POKL; 7.2.2 POKL, 7.1.1 POKL).

Poza pracą pływa w uczelnianym basenie, z pasją oddaje się białemu szaleństwu, podróżuje aktywnie odpoczywając i czyta.