Zofia Mielecka-Kubień
telefon   +48 32 2577451
www   http://www.zofiamielecka.kubien.pl

» Katedra Statystyki, Ekonometrii i Matematyki

• ekonometria, statystyka, statystyka społeczno-ekonomiczna, demografia, ekonometria przestrzenna

Prof. UE dr hab. Zofia Mielecka-Kubień

Jestem pracownikiem naukowym Katedry Ekonometrii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Do moich zainteresowań naukowych należą: ekonometria i ekonometria przestrzenna, statystyka, statystyka ekonomiczno-społeczna, demografia, ekonomiczne aspekty problemów związanych z uzależnieniami (alkohol, narkotyki, papierosy, hazard).

Członek Polskiego Towarzystwa Statystycznego (Sekcja Analizy i Klasyfikacji Danych).

Od 1993 roku członek międzynarodowego towarzystwa naukowego The Kettil Bruun Society for Social and Epidemiological Research on Alcohol. W ramach tego stowarzyszenia biorę, począwszy od 1994 roku, udział w pracach międzynarodowego zespołu badawczego IRRGA (International Research Group on Gender and Alcohol), obecna nazwa GENACIS (Gender, Culture and Alcohol: an International Study). W latach 2004-2007 byłam członkiem międzynarodowego towarzystwa naukowego International Sociological Association. 5.Od roku 2005 członek międzynarodowego towarzystwa naukowego The Econometric Society. 6.Członek-założyciel a także członek komitetu organizacyjnego powstałego w 2007 roku Polskiego Towarzystwa Naukowego ds. badania problemów związanych z uzależnieniami PTBU (Polskie Towarzystwo Badań nad Uzależnieniami).