Agnieszka Chęcińska - Zaucha

• Internet w marketingu
  • Komercjalizacja wyników badań
  • Marketing
  • Wykorzystanie nowoczesnych technologii w marketingu

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach, w roku 2005 ukończyła studia na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń oraz Studia Podyplomowe "Technologia Informacyjna i Informatyka w szkole". Już na ostatnim roku studiów podjęła pracę w firmie ubezpieczeniowej w dziale sprzedaży, przez ponad dwa lat odpowiedzialna była za organizację sieci agencyjnej. Pracownik Katedry Badań Rynkowych i Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach od kwietnia 2007 roku na stanowisku asystenta. Od 2010 roku szkoli oraz doradza w zakresie pozyskiwania kapitałów na otwarcie oraz rozwój działalności biznesowej - między innymi współpracuje z Politechniką Krakowską. Współpracowała z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach jako specjalista do pozyskiwania dotacji; projektów naukowo - badawczych. W roku 2013 współpracowała również z firmą 3S realizując z nimi projekt badawczy w ramach wygranego projektu pt. Komercjalizacja Wyników Badań Naukowych Drogą Do Sukcesu Zawodowego Kobiet – Naukowców. W roku 2013 zdobyła tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.

Obszarem jej zainteresowań jest analiza rynku, badania marketingowe, budowa długofalowych relacji na rynku B2B; wykorzystanie nowoczesnych technologii w marketingu, zastosowanie Internetu w marketingu oraz marketing relacji.