Artur Świerczek
pokój   421 D
telefon   +48 32- 257 7322

» Katedra Logistyki Ekonomicznej

• Zarządzanie łańcuchami dostaw; Produkcja w łańcuchach dostaw; Ryzyko w zarządzaniu łańcuchami dostaw; Kształtowanie rezylientnych łańcuchów dostaw.

Artur Świerczek jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest autorem lub współautorem ponad 100 publikacji: referatów na konferencje krajowe i międzynarodowe, artykułów naukowych, książek. Uczestniczył również w kilkunastu programach badawczych w kraju i za granicą. Prowadzi działalność dydaktyczną w kraju i zagranicą m.in. w Tilburg University w Holandii, Uniwersytecie w Ljublianie, Dokuz Eylul University w Izmirze, Maltepe University w Istambule oraz Okan University w Istanbule. Członek stowarzyszeń branżowych oraz organizacji naukowo-badawczych, w tym: Polskiego Towarzystwa Logistycznego, Global Research Manufacturing Group (GMRG), International Society for Inventory Research (ISIR), Production and Operations Management Society (POMS) oraz Decision Sciences Institute (DSI).