Izabela Marzec

• ZZL w organizacjach publicznych

dr hab Izabela Marzec

Specjalizacja naukowo-badawcza

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt w Katedrze Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Specjalizuje się w zachowaniach organizacyjnych, zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz wykorzystaniu praktyk i metod ZZL w sektorze publicznym. Główne obszary jej zainteresowań badawczych obejmują zatrudnialność i zarządzanie karierą w sektorze publicznym.

Zainteresowania

Jest autorką i współautorką licznych publikacji z zakresu zarządzania, w tym między innymi w czasopismach takich jak: „Human Resource Development International”, „Journal of Centrum Cathedra”, „International Human Resource Management”, itd. Uczestniczka wielu krajowych i międzynarodowych projektów badawczych, np. programu Indic@tor „A cross-cultural study on the measurement and development of employability in small and medium-sized ICT-companies”. Brała także czynny udział w licznych konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych, np. Academy of Management Meeting, EURAM, Babson Kaufmann Entrepreneurship Research Conference, itd. Aktywnie współpracuje również z biznesem jako konsultant i trener, prowadząc doradztwo i szkolenia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania strategicznego, zachowań organizacyjnych, motywowania pracowników, itd.