Michał Jaśniok

• Marketing polityczny
  • Marketing strategiczny
  • zarządzanie strategiczne

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.

Aktywność naukową łączy z praktyką gospodarczą.

Członek zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, przewodniczący Rady Śląskiej Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości w Gliwicach, Zastępca Przewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy w Gliwicach, radny Rady Miasta Gliwice nieprzerwanie od 1998 roku.

Pracował jako account manager w agencji reklamowej (butik kreatywny), odpowiadając za realizację strategii reklamowych na rynku politycznym i edukacyjnym (2000-2002). Jako doradca zarządu współtworzył strategie marketingowe spółek prywatnych (2006). Trener w ramach szkoleń dla biznesu - z zakresu zarządzania strategicznego, zarządzania zmianą, zarządzania marką i marketingu strategicznego - m.in,. dla ArcelorMittal Polska, TIC Sp. z o.o., Kosta, StoFarb, Motoprofil Sp. z o.o., Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A.

Związany z rynkiem politycznym jako członek sztabów wyborczych (od 1997) oraz asystent Posła na Sejm RP(2003-2005). Opracowywał założenia strategiczne kampanii parlamentarnych, zarówno w wyborach do Sejmu (1997, 2001, 2005), jak i uzupełniającej do Senatu (2004), także lokalnych (1998, 2002, 2006, 2010), referendalnych (1999, 2003).

Jest autorem indywidualnych, zakończonych sukcesem kampanii politycznych - spójne strategie marketingowe doprowadziły go czterokrotnie z rzędu do uzyskania mandatu radnego (1998, 2002, 2006 i 2010) w mieście na prawach powiatu.

Ma 37 lat, żonaty, tata Michała i Pauliny.