Janina Harasim

• bankowość detaliczna
  • marketing bankowy
  • strategia konkurencyjnych banków

Janina Harasim, jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach, w której zdobyła także doktorat (1990 roku) oraz habilitację (2004 roku). W Uczelni jest zatrudniona od 1981 roku. Pełniła funkcję kierownika Studium Doktoranckiego. Jest profesorem w Katedrze Bankowości i Rynków Finansowych, członkiem Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (wiceprezes Oddziału PTE w Katowicach) oraz Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości.

Naukowo zajmuje się obecnie przede wszystkim zagadnieniami bankowości detalicznej oraz strategii konkurencyjnych banków. Hobbystycznie interesuje się psychologią, podróżami i narciarstwem alpejskim.