Krystyna Mitręga-Niestrój

» Wydział Finansów i Ubezpieczeń
» Katedra Bankowości i Rynków Finansowych

• Finanse międzynarodowe

Jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach - 1996 r. W tej samej uczelni obroniłam również doktorat (2003 r.). W Uczelni jestem zatrudniona od 1996 r. Obecnie jestem adiunktem w Katedrze Bankowości i Rynków Finansowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości oraz Société Universitaire Européenne de Recherches Financières.

Naukowo zajmuję się przede wszystkim finansami międzynarodowymi, a zwłaszcza interesują mnie problemy kryzysów finansowych, stabilności finansowej oraz międzynarodowej współpracy finansowej.

Moje hobby, oprócz wykonywanej pracy:), to również kuchnia i picie kawy w dobrych kawiarniach.