Sławomir Smyczek
telefon   48322577561
www   www.slawomirsmyczek.pl

» Katedra Badań Konsumpcji

• Lojalność konsumentów i programy lojalnościowe
  • Międzynarodowe porównania konsumpcji
  • Modele zachowań konsumentów
  • Ochrona interesów konsumenta
  • Relacje konsumentów z przedsiębiorstwami i instytucjami rynkowymi
  • Zachowania konsumentów, w szczególności na rynku usług finansowych, medycznych i profesjonalnych

Sławomir Smyczek – Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu, profesor w Katedrze Badań Konsumpcji na Wydziale Zarządzania w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Autor bądź współautor ponad 130 oryginalnych prac twórczych, polskich i anglojęzycznych, opublikowanych w czasopismach naukowych, zeszytach naukowych i monografiach. Jego praca habilitacyjna pt. Modele zachowań konsumentów na rynku usług finansowych została wyróżniona w 2010 roku nagroda Prezesa Rady Ministrów. Prowadzi wykłady w wielu ośrodkach akademickich w kraju i za granicą, w tym: Wirtschaftsuniversität Wien (Austria), Universite de Haute-Alsace (Francja), Technical University in Munich  oraz HTW des Saarlandes (Niemcy), University of Reykjavik (Islandia) czy Universidade de Ibaque (Kolumbia). Jest koordynatorem i wykonawcą wielu projektów naukowych i dydaktycznych w kraju oraz za granicą. Jest członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu, International Ambasador w MAG Scholar w Nowej Zelandii, członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Academy of International Business.