Witaj! Zaloguj się!
Robert Tomanek
adres   Siemianowice Ślaskie
e-mail   robert.tomanek@ue.katowice.pl
pokój  
telefon  
www  
Informacje
Publikacje
Kontakty
Grupy
Projekty
Organizacje
Blog
zakład / katedra:

» Wydział Ekonomii
» Katedra Transportu

obszary badań:
  • Gospodarka transportowa, transport w miastach, strategie transportowe, strategie miejskie, strategie ZIT, plany transportowe
o sobie:

Robert Tomanek, ukończył Akademię Ekonomiczną w 1987 roku, stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskał w 1995 roku, a doktora habilitowanego w 2003 roku. Profesor w Katedrze Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zajmuje się ekonomiką transportu i logistyką miejską.

Autor i współautor ponad 140 publikacji, w tym 6 książek. Od 1998 roku zrealizował samodzielnie bądź we współautorstwie 21 zamawianych prac badawczo-wdrożeniowych dotyczących m.in. restrukturyzacji przedsiębiorstw transportowych, polityki i strategii rozwoju transportu w regionach i miastach, a także optymalizacji gospodarki transportowej w sektorze publicznym. Ponadto kierował dwoma projektami badawczymi finansowanymi ze środków budżetu państwa na naukę: grant MNISW dot. cen transportu miejskiego w Europie oraz jeden projekt badawczy NCBiR dot. optymalizacji kosztów flotowych policji (projekt rozwojowy pozyskany w konkursie na prace badawcze dot. bezpieczeństwa i obronności państwa).

Kieruje pracami Komisji Transportu PAN o/Katowice, członek komitetu redakcyjnego miesięcznika „Transport Miejski i Regionalny” oraz rady naukowej anglojęzycznego kwartalnika „Transport Problems”.

W latach 1992-1997 zastępca dyrektora Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP. W latach 2005-2008 prodziekan na Wydziale Ekonomii. Od 2008 roku prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (obecnie ds. organizacji, finansów i rozwoju, od 2010 roku I-szy Zastępca Rektora UE). 

 

drukuj profil
 
regulamin portalu  |   kontakt  |   mapa witryny  |  
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem