Krzysztof Wrana
www   http://www.ue.katowice.pl/uczelnia/wydzialy/wydzial-ekonomii

» Wydział Ekonomii
» Katedra Badań Strategicznych i Regionalnych

• miasta i przemysły kreatywne
  • polityka regionalna
  • zarządzanie rozwojem lokalnym i regionalnym
  • zarządzanie strategiczne

Informacja o zainteresowaniach badawczych: problematyka formułowania i wdrażania strategii dla samorządów szczebla lokalnego i regionalnego,studia prospektywne, zarządzanie zmianą, innowacyjność i kreatywność we wzmacnianiu konkurencyjności podmiotów gospodarczych oraz jednostek terytorialnych, zarządzanie rozwojem lokalnym i regionalnym, polityka regionalna, gospodarka regionalna, monitoring procesów społecznych i gospodarczych, rewitalizacja miast, restrukturyzacja regionalna i branżowa,  partnerstwo w zarządzaniu strategicznym na szczeblu regionalnym i lokalnym, przedsiębiorczość społeczna.