Tomasz Żądło
e-mail   tomasz.zadlo@ue.katowice.pl
www

» Katedra Statystyki

• metoda reprezentacyjna (badania sondażowe)
  • statystyka małych obszarów

Adiunkt w Katedrze Statystyki. Członek z wyboru International Statistical Institute. Pełni funkcję country representative w International Association of Survey Statisticians. Członek European Survey Research Association i Polskiego Towarzystwa Statystycznego. Pełnił funkcję guest editor w czasopiśmie Mathematical Population Studies, członek Editorial Board czasopisma "American Journal of Theoretical and Applied Statistics", sekretarz Komitetu Redakcyjnego czasopisma "Studia Ekonomiczne - Zeszyty Naukowe" na Wydziale Zarządzania UE Katowice. Pełni funkcję recenzenta dla polskich i zagranicznych czasopism (m.in. z tzw. listy filadelfijskiej: Mathematical Population Studies oraz Communication in Statistics - Simulation and Computations).

Zainteresowania naukowe: metoda reprezentacyjna (badania sondażowe), statystyka małych obszarów.