Witaj! Zaloguj się!

Biuro Współpracy Międzynarodowej

Kształtowanie struktury kapitału przedsiębiorstwa w warunkach implementacji zarządzania ryzykiem. Wymiar proceduralny i instrumentalny (projekt SONATA 1, Umowa Nr 2011/01/D/HS4/04003)
tytuł   Kształtowanie struktury kapitału przedsiębiorstwa w warunkach implementacji zarządzania ryzykiem. Wymiar proceduralny i instrumentalny (projekt SONATA 1, Umowa Nr 2011/01/D/HS4/04003)
status   w realizacji
typ   badawczy finansowany ze środków krajowych
biuro projektu  
e-mail   m.wieczorek-kosmala@ue.katowice.pl
telefon  
Opis

Celem głównym projektu badawczego jest zbudowanie i udokumentowanie spójnej, modelowej koncepcji podejmowania decyzji o kształtowaniu struktury kapitału w przedsiębiorstwach niefinansowych zarządzających ryzykiem. Podstawą tej koncepcji jest weryfikacja tradycyjnego spojrzenia na komponenty struktury kapitału w przedsiębiorstwie i uwzględnienie, obok kapitału operacyjnego, kapitału na pokrycie ryzyka gospodarczego (risk capital). Efekt końcowy badań ukonstytuują wnioski dotyczące właściwości i źródeł kapitału na pokrycie ryzyka oraz następstw jego implementacji z uwagi na proces decyzyjny w zakresie kształtowania struktury kapitału. Przedstawiona zostanie również charakterystyka komponentów kapitału na pokrycie ryzyka (bilansowego i pozabilansowego) z propozycją formuły ich pomiaru w aspekcie wolumenu i kosztu.

drukuj projekt
 
regulamin portalu  |   kontakt  |   mapa witryny  |  
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem